Cała prawda o chłopcach

Cała prawda o chłopcach

Jesteś w ciąży i spodziewasz się synka? A może już zawładnął Twoim życiem? Przeczytaj kilka faktów o chłopcach, których znajomość może okazać się istotna podczas procesu jego wychowywania.

 

CHŁOPCY SĄ W CIĄGŁYM RUCHU

Od rana chłopcy potrafią ciągle biegać i nie czują się zmęczeni! Musisz przyzwyczaić się, że oni nie potrafią chwili wysiedzieć w spokoju. W jednym momencie mogą siedzieć na dywanie, bawiąc się ulubionym samochodem, a po chwili już wspina się na kanapę. Najpierw będzie tylko biegał, później przesiądzie się na rower lub skuter. Nie martw się - to normalne.

 

CHŁOPCY UWIELBIAJĄ SPORT

I to jeszcze jak! A w szczególności piłkę nożną. Ale co się dziwić, skoro biorą przykład z najlepszych czyt. od tatusia? Dla wielu, szczególnie małych chłopców, kopanie piłki jest tak samo niezbędną czynnością jak oddychanie czy jedzenie. Ruch i rywalizacja leżą w naturze chłopców więc po prostu trzeba się do tego przyzwyczaić.

 

CHŁOPCY CZĘSTO ULEGAJĄ URAZOM

No tak, a co w tym dziwnego, skoro ciągle są w ruchu? To normalne, że co najmniej raz dziennie będzie przemywać mu ranę a kilka razy w ciągu dzieciństwa wylądujecie na izbie przyjęć z urazem. Na początku będziesz starała się przewidywać wszystkie niebezpieczeństwa, ale nadejdzie taki dzień, kiedy zjawisz się na miejscu zdarzenia za późno. Takie życie...

 

UWIELBIAJĄ SIĘ BIĆ

Według naukowców poprzez bójki chłopcy nawiązują więzi i okazują sobie sympatię i jest to całkowicie normalne zachowanie. Nie staraj się więc na siłę przekonać go, że bójki są złe. Chłopcy mają nadmiar energii i często dają upust energii organizując walki.

 

CHŁOPCY UWIELBIAJĄ PISTOLETY

To całkowicie normalne, że chłopcy wykazują nadmierne zainteresowanie pistoletami. Jeśli nie kupisz mu go Ty - zrobi to ktoś podczas pierwszej lepszej okazji lub zrobi go sobie sam. Pytasz, jak? Z papieru lub po prostu wykorzysta swoje palce. Ale bez obaw. Chłopcy nie kojarzą broni w sposób negatywny.

 

MALI CHŁOPCY UWIELBIAJĄ CZUŁOŚCI

Mali chłopcy uwielbiają obdarowywać wszystkich buziakami, przytulaniem też nie pogardzą. Jest to dla nich recepta na wiele problemów np. ból brzucha czy zmęczenie. Korzystaj więc z tego póki możesz, w miarę upływa lat chłopcy stają się niechętni do okazywania uczuć wobec rodziców.

 

CHŁOPCY MAJĄ UBOGĄ GARDEROBĘ

To właśnie największa różnica między dziewczynkami a chłopcami. O ile te małe księżniczki lubią się stroić i mają szafy wypchane ubraniami, małym chłopcom wystarczą do szczęścia majtki, skarpetki i 2 pary koszulek. No, jakieś spodnie też ewentualnie mogą być. To normalne i nie powinno Cię niepokoić. Pocieszający może być fakt, że jako mam chłopca nie masz przynajmniej problemu z rannym ubieraniem do przedszkola :-) Pamiętaj także, że garderoba chłopca szybko ulega wymianie z powodu... żużycia.

Odsłony 1316
popularne artykuły