Cała prawda o dziewczynkach

Cała prawda o dziewczynkach

Jesteś w ciąży i spodziewasz się córeczki? A może córeczka już zawładnęła Twoim życiem? Przeczytaj kilka faktów o dziewczynkach, których znajomość może okazać się istotna podczas procesu jej wychowywania.

 

MAŁE DZIEWCZYNKI TO ZŁOŚNICE

Oj tak! Posiadając dziewczynkę w domu, wszyscy doskonale wiedzą, że gdy wpada w atak złości, to znaczy, że coś jej się nie podoba. Czasem wystarczy, że coś upadnie na podłogę lub nie będzie mogła znaleźć tego, czego szuka. Wraz z czasem, kiedy Ty zdążysz już przyzwyczaić się do pobudliwości córki, jej emocje opadną. Wraz z wiekiem dziewczynki stają się spokojniejsze.

 

DZIEWCZYNKI UWIELBIAJĄ MANIPULOWAĆ

I to jeszcze jak! Szczególnie jeśli chodzi o wymuszenie czegoś na... tatusiach. Aczkolwiek mamy także często padają ofiarą tych małych manipulantek. Trzeba mieć się na baczności!

 

DZIEWCZYNKI UWIELBIAJĄ WSZYSTKO, CO RÓŻOWE

Nawet jeśli mama od początku stara się, aby całe otoczenie córki było neutralne kolorystycznie, nadejdzie taki dzien, w którym córka pokaże nam, że to właśnie róż jest tym, co lubi. Małe dziewczynki uwielbiają ubierać się na różowo od stóp do głów, aby wyglądać jak księżniczka. Uwielbiają także lalki Barbie, które często kojarzone są z kolorem różowym. Swoją rolę odgrywają tutaj reklamy, które bardzo szeroko starają się promować tę "różową modę" wśród małych kobietek.

 

CZESANIE? KATASTROFA

Jeśli myślisz, że dziewczynki, szczególnie te posiadające długie włosy, uwielbiają moment ich mycia i czesania, to jesteś w wielkim błędzie. Dziewczynki tego nienawidzą! Przez długi czas nie będą jej przeszkadzać długie, poplątane  ani tłuste, po długiej absencji w myciu włosy. Jednak zachowaj spokój - w miarę upływu lat dziewczynki zaczynają rozumieć, że higiena włosów jest bardzo ważna.

 

DZIEWCZYNKI TO MAŁE KOLEKCJONERKI

Musisz również przyzwyczaić się do tego, że dziewczynki uwielbiają wszystko kolekcjonować - zakrętki od butelek, guziki, gumki do włosów czy kamienie. Nie zabraniaj jej więc tego - niech zbiera to, co lubi. I pamiętaj, że jej kolekcje nigdy nie będą pełne - zawsze znajdzie się miejsce na kilka dodatkowych elementów.

 

DZIEWCZYNKI ŁĄCZY MOCNA WIĘŹ Z OJCAMI

To niezaprzeczalny fakt. Dziewczynki uwielbiają spędzać czas ze swoimi tatusiami i uważają go za autorytet. Wszystko co robi tata jest takie fajne! To naturalne i nie powinno nikogo dziwić. Aczkolwiek zauważa się, iż coraz częściej mamy są zazdrosne o tego typu zachowania swoich córek. Boją się, że ta mała istotna odbierze im męża. A to przecież tylko czysta rodzicielska więź :-)

 

DZIEWCZYNKI MAJĄ SEKRETY

Jak każdy z nas - dziewczynki także mają swoje sekrety. Nie o wszystkich, my jako rodzice, będziemy zawsze wiedzieć. I nic dziwnego - kto z nas nie miał w dzieciństwie sekretów? Jeśli jednak obawiasz się o to, że dziecko będzie trzymać przed Tobą wszystko w tajemnicy - postaraj się wejść w jej świat i stworzyć między Wami tak bliską więź, by córeczka nie miała oporów na podzielenie się z Tobą małymi sekretami.

 

DZIEWCZYNKI UWIELBIAJĄ SIĘ STROIĆ

No, to także prawda! Każdy, kto posiada córkę wie, że od momentu postawienia przez nią pierwszych kroków, największym zainteresowaniem cieszą się szuflady, szafki, szafy, ale także pojemniki z biżuterią. I cóż się dziwić - to przecież małe kobiety, a jak wiadomo, kobiety uwielbiają ładnie wyglądać. Z upływem lat, biżuteria nie będzie już tak atrakcyjna - wtedy zainteresowaniem cieszyć będą się sukienki mamy i szpilki - ojjj tak, to własnie to, co małe dziewczynki uwielbiają najbardziej!

Odsłony 680
popularne artykuły